Łóżko piętrowe w pokoju dziecięcym

Łóżko piętrowe w pokoju dziecięcym

Aranżacja pokoju dziecięcego to wyzwanie dla każdego rodzica. Pragniemy tego, by nasze dzieci dorastały w komfortowych warunkach oraz przede wszystkim były bezpieczne. Bardzo często w warunkach mieszkaniowych jeden pokój należy do dwójki lub większej liczby dzieci, dlatego w pokoju takim musimy postawić na sprawdzone meble. Doskonale wiemy jak bardzo ważna jest oszczędność zajmowanego miejsca oraz pozostawienie wystarczająco dużej przestrzeni do dziecięcych zabaw, które wpływają na prawidłowy rozwój naszych maluchów.

Łóżko dziecięce to mebel, z którego nie możemy zrezygnować. W przypadku małych dzieci dobrym rozwiązaniem może być inwestycja w łóżko piętrowe, ponieważ to mebel, który zajmując tyle samo przestrzeni, co pojedyncze łóżko, pozwala na efektywne wykorzystywanie przed dwójkę dzieci. Takie łóżko to również idealnie miejsce do dziecięcych zabaw, dlatego jest uwielbiane przez dzieci niezależnie od ich wieku. Wystarczy koc spuszczony z górnego materaca i powstaje prawdziwe królestwo dla maluchów.

Dlaczego warto postawić na łóżka piętrowe?

W przypadku kilku lub kilkunastoletnich dzieci łóżka piętrowe to dobry wybór. Przede wszystkim w ten sposób oszczędzamy przestrzeń, co jest nieocenione w domach lub w mieszkaniach o ograniczonej powierzchni. Łóżka takie są również wygodne, dlatego pozwolą dzieciom na spokojny i efektywny sen, dzięki czemu każdy dzień będą rozpoczynały z dużą energią. Zaoszczędzona dzięki temu łóżku przestrzeń pozwoli wyposażyć pokój dziecięcy w inne niezbędne meble i sprzęty lub zostawić więcej miejsca do zabaw, co nasze maluchy szybko docenią.

Oczywiście pierwszym wyzwaniem, przed którym staniemy będzie ustalenie, które z dzieci zajmuje dany materac. Bardzo często to starsze dziecko śpi na górze lub rodzice decydują się na tryb mieszany i zmienianie poziomu co miesiąc. Niezależnie od tego, który z tych wariantów wybierzemy, łóżko piętrowe spełni nasze oczekiwania. Pamiętajmy o tym, że to mebel przeznaczony dla świadomych dzieci, które są już na tyle rozwinięte, że schodzenie po szczeblach drabinki nie będzie dla nich problemem. Dodatkowe ramy łóżka sprawiają, że nasze dzieci będę lepiej zabezpieczone.