Energooszczędne okna PCV Poznań. Ekologia w domu

Energooszczędne okna PCV Poznań. Ekologia w domu

Coraz więcej polskich miast cierpi z powodu smogu. W miejscach takich jak np. Poznań, gdzie do tej pory powietrze było zadowalającej jakości, z roku na rok pogarszają się parametry zanieczyszczenia powietrza.
Nadmierna emisja gazów cieplarnianych wynikająca z działalności człowieka już teraz ma widoczny wpływ na klimat i przyczynia się do zaburzeń, które będą miały kolosalny wpływ na cały ekosystem. Każdy z nas musi poszerzać swoją świadomość na temat działań, jakie możemy podjąć, aby walczyć z degradacją ekologiczna naszej planety.

 

Przykładowo: wymiana okien na energooszczędne okna PCV – dzięki temu spada ilość potrzebnego opału, a w konsekwencji mniej gazów cieplarnianych dostaje się do atmosfery. Jest to działanie jednorazowe, a efekty przynosi długofalowe. Kolejną rzeczą jaką możemy zrobić, to ograniczenie użycia plastiku, korzystanie z opakowań wielorazowego użytku – np. szklanych, czy papierowych, rezygnacja z foliowych toreb na rzecz toreb wielorazowego użytku. Te pozornie małe kroki dają zaskakujące rezultaty, jeśli tylko odpowiednia ilość osób weźmie sobie do serca wspólny cel.