Jak wybrać meble wypoczynkowe, które zadbają o Twoje zdrowie?

Jak wybrać meble wypoczynkowe, które zadbają o Twoje zdrowie?

Domowa przestrzeń to nasza oaza. Powinna być miejscem, w którym czujemy się po prostu dobrze, gdzie możemy się zrelaksować, a także, gdy zajdzie taka potrzeba popracować. Podstawowym elementem wyposażenia, które umożliwia codzienne funkcjonowanie, są meble. Powinny one nie tylko pięknie wyglądać, być wygodne, ale również zdrowe. O tym ostatnim aspekcie często zapominamy, podczas wybierania mebli do sypialni i salonu. Na co zwracać szczególną uwagę, żeby wybrać właściwe produkty do naszych domów?

Unikaj rozwiązań prowadzących do alergii

Współcześnie coraz więcej osób jest alergikami. Uczulać mogą różne substancje, które znajdują się w naszym bezpośrednim otoczeniu. Źródłem alergenów mogą być również meble. Na co zwracać uwagę? Aby zachować zdrowie, należy szukać wyposażenia, przy którego impregnacji użyto naturalnych olejów i wosków lub lakierów, w których składzie nie ma metali ciężkich. Barwniki stosowane do koloryzacji pokryć lub w lakierach nie mogą też zawierać azotu ani amin aromatycznych.

Wygoda i zdrowie w duecie

Aby meble, na przykład łóżka lub sofy były zdrowe dla naszego kręgosłupa, należy bezwzględnie zwracać uwagę na ich odpowiednią twardość. Jeśli będą zbyt twarde, nasze mięśnie pozostaną cały czas napięte. Jeśli znajdziemy natomiast zbyt miękkie produkty, wówczas ciało będzie się w nich zapadać, a mięśnie będą pracować, aby temu zapobiec.

Jeśli szukamy sofy lub głębokich foteli do salonu, warto również zwrócić uwagę, żeby miały one niewiele przeszyć i łączeń materiału, aby ciało mogło układać się na nich naturalnie i swobodnie.

Istotne są również wymiary mebli. W przypadku produktów wypoczynkowych do salonu, trzeba pamiętać o dopasowaniu głębokości do wzrostu użytkowników. Domownicy, siedząc wygodnie na sofie lub w fotelu, powinni mieć stopy ułożone na podłodze. Warto również wybierać modele z podłokietnikami i zagłówkami, dla zdrowia i odciążenia kręgosłupa.

Jeśli wybieramy łóżko, jego wymiary również są bardzo ważne dla naszego zdrowia. Zawsze powinno być ono dłuższe o około 20 centymetrów od wzrostu użytkownika.

***

Zwrócenie uwagi na ergonomię i wygodę użytkowania mebli oraz ich wysoką jakość pozwala na komfortowy odpoczynek, regenerację oraz dbanie o zdrowie i dobrą kondycję na lata.