Testy szczelności powietrznej budynków. Mieszkaj mądrze – badanie szczelności powietrznej.

Testy szczelności powietrznej budynków. Mieszkaj mądrze – badanie szczelności powietrznej.

Są różne sposoby na oszczędzanie. Nie tylko odkładanie pieniędzy na lokatę, czy duże inwestycje są źródłem dodatkowej gotówki. Czasem wystarczy zaoszczędzić na pozornie stałych wydatkach, aby zobaczyć szybie rezultaty.
Przykładem może być zmniejszenie kosztów ogrzewania poprzez dobre docieplenie budynku. W naszym klimacie problem ogrzewania jest istotny i pożera dużą część domowych wydatków. Aby sprawdzić, czy pieniądze przeznaczone na ogrzewanie nie idą na marne, należy wykonać testy szczelności powietrznej budynków.

 

Badanie szczelności powietrznej domu ma na celu określenie, czy nie istnieją niechciane przewiewy w konstrukcji budynku, które mogą powodować nadmierne straty ciepła. Badanie to przy okazji odpowie na pytanie, czy wentylacja w naszym domu działa prawidłowo.
Zarejestrowane podczas badania ubytki można łatwo uzupełnić i przez to przywrócić prawidłową szczelność budynku. Działanie takie znacznie zmniejsza ilość paliwa grzejnego potrzebnego do utrzymania odpowiedniej temperatury wewnątrz pomieszczeń. Dzięki temu koszty ogrzewania oraz konserwacji instalacji grzejnych znacznie spadają.