Czy warto stosować ogrzewanie podłogowe?

Czy warto stosować ogrzewanie podłogowe?

Budując nowy dom, ludzie coraz częściej wybierają ogrzewanie podłogowe. Są to różne systemy, które łączy ze sobą oddawanie ciepła na bardzo dużą powierzchnię, o niskiej temperaturze. Zaletą jest przede wszystkim komfort, brak widocznych grzejników oraz niższe koszty ogrzewania niż przy zastosowaniu tradycyjnego systemu grzewczego oraz równomierne ogrzewanie wszystkich pomieszczeń.

Rodzaje ogrzewania podłogowego.

Ogrzewanie elektryczne jest stosunkowo droższe, ale za to niższy koszt wynosi zakup niezbędnych materiałów potrzebnych do jego montażu takich jak kable lub maty grzejne. Łatwo się układa i jest proste w użytkowaniu. Zaletą jest możliwość podgrzewania podłogi bez potrzeby uruchamiania instalacji c. o, np jesienią czy wiosną. Można stosować je tylko w kilku pomieszczeniach np. w kuchni lub łazience. Sprawdź na http://www.amako.com.pl
Ogrzewanie wodne jest rozwiązanie tańszym w codziennym użytkowaniu i prostszym przy montażu, ale wymaga użycia większej ilości materiałów takich jak rozdzielaczy, pomp oraz zaworów. Ogrzewanie wodne zaleca się do zakładania przy większych powierzchniach, gdzie pogrubienie podłogi nie stwarza problemów.

Zalety ogrzewania podłogowego.

Korzystne jest dla mieszkańców pionowych profil temperatury ciepła tzn. ciepło rozchodzi się na dole, od stóp, a im wyżej tym niższa temperatura. Kolejną zaletą jest większa powierzchnia pomieszczenia, dzięki czemu można je lepiej wyposażyć i udekorować. Ogrzewanie podłogowe jest także najlepszym rozwiązaniem dla astmatyków oraz alergików. Dzięki braku tradycyjnych kaloryferów, w pomieszczeniu jest mniejsza ilość kurzu oraz roztoczy. Ogrzewanie też zmniejsza także zużycie gazu, dzięki niższej temperaturze czynnika grzejnego oraz jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla wysokich pomieszczeń.

Ogrzewanie podłogowe to przede wszystkim komfort oraz estetyka. Coraz więcej ludzi wybiera ten sposób rozprowadzania ciepła po pomieszczeniach, niż tradycyjne grzejniki. Podłoga rozgrzana przez druty oporowe lub rury z wodą oddaje ciepło głównie poprzez promieniowanie.