“Narzędzie pracy” w sportach walki

“Narzędzie pracy” w sportach walki

Czy można wyobrazić sobie boksera bez rękawic? A może zastanawiałeś się kiedyś jak walczyliby zawodnicy MMA czy innych sztuk walki gdyby nie rękawice? Trudno nawet pomyśleć o takim scenariuszu. Rękawice to atrybut i podstawa wyposażenia każdego boksera ale też element niezbędny w innych sztukach walki. Aby zawodnik mógł odnosić sukcesy, potrzebuje dobrych i profesjonalnych rękawic. Muszą być one wykonane z najwyższej jakości materiału a także dobrze dopasowane do rozmiaru dłoni zawodnika. Rękawice MMA wyglądają inaczej niż rękawice stosowane w boksie: są lżejsze i wyraźnie mniejsze. Dzięki odsłoniętym palcom umożliwiają nie tylko sprawne zadawanie ciosów ale też wyprowadzanie skutecznych chwytów (stąd inna ich nazwa: rękawice chwytne).

Dobre rękawice MMA https://sportemo.pl/sprzet-bokserski/rekawice-mma to przede wszystkim odpowiednio dobrany rozmiar – występują one w różnych rozmiarach od XS do XXL. Jak wiadomo, MMA to sport coraz bardziej popularny wśród pań zatem i one znajdą rozmiar odpowiedni dla siebie. Rękawice są produkowane w różnych wersjach kolorystycznych i modelach (z odsłoniętymi palcami lub warstwą zabezpieczającą palce od zewnątrz), w zależności od indywidualnych upodobań. Dodatkowym atutem będzie miękka warstwa od wewnątrz której zadaniem jest ochrona przed otarciami skóry dłoni.

Rękawice muszą również stabilizować nadgarstek, chronić śródręcze, pozwalając na skuteczne oddawanie ciosów. W dużej mierze to od rękawic zależy czy zawodnik będzie odnosił sukcesy dlatego warto zainwestować w jakościowo lepszy model.