Jak działa sok z kiszonych buraków?

Jak działa sok z kiszonych buraków?

Coraz większą popularnością cieszą się soki z kiszonych warzyw. Od wieków w naszym kraju funkcjonowała tradycja picia soku z kapusty. Obecnie na pierwszy plan wybija się inne powszechnie znane warzywo. Olbrzymią popularnością zaczyna się cieszyć sok z kiszonych buraków.

Sok z buraków kwaszonych właściwości

Sok z buraków ma dużą ilość właściwości prozdrowotnych. Trudno się dziwić. W składzie tego produktu występują niemal wszystkie witaminy, dodatkowo wzbogacone dużą dawką magnezu, potasu, żelaza i wapnia.

Dzięki takiej kombinacji składników sok z kiszonych buraków bywa stosowany jako produkt leczniczy, a także suplement zdrowej i odpowiednio zbalansowanej diety. Zawarte w nim substancje mają działanie przeciwutleniające, spowalniając proces starzenia, a także detoksykują organizm. Wpływają również na poprawę podstawowych układów ciała: krwionośnego (regulując ciśnienie krwi) oraz pokarmowego (poprawiając działanie żołądka i zmniejszając poziom cholesterolu).

Aby móc cieszyć się prozdrowotnym działaniem soku z buraków, należy pić go codziennie, najlepiej każdego poranka, na dobry początek dnia.